Сьогодні – шоста річниця виходу сил АТО з Дебальцевого

Дата: 18.02.2021 08:08

Сьогодні, 18 лютого, виповнюється шість років з дня виходу сил АТО з Дебальцевого Донецької області.  Бої за Дебальцеве розпочалися у 2015 році, а найгостріша фаза тривала майже місяць. Російські окупанти прагнули захопити важливий залізничний вузол будь-якою ціною. Кремль не стримали навіть Мінські домовленості, які визначали Дебальцеве, як підконтрольне Україні. Найгостріша фаза протистояння тривала з 25 січня до 18 лютого 2015 року. За інформацією Генштабу ЗСУ, штурм міста проходив за підтримки кадрових військових Росії. Вранці, 17 лютого, проросійські бойовики просунулися вглиб міста і штурмували табір сил АТО. Тоді українські військові вирішили відступити. 18 лютого 2015 року понад 2,5 тисячі українських вояків залишили плацдарм. І хоча деякі групи виходили ще кілька днів, саме ця дата вважається завершенням боїв за Дебальцеве. Бої в Дебальцевому стали однією з ключових подій у протистоянні на Донбасі. Після завершення відходу сили АТО зайняли нову лінію оборони по річці Луганка. Бойовики намагалися атакувати нові позиції, але, без успіху. Загалом активні бої там продовжувалися до 21 лютого.

Серед військових, які з боями виходили з Дебальцевого були і монастирищани – Балчунов Руслан Сергійович, Гедзун Руслан Володимирович, Єгоров Павло Анатолійович, Ткачик Богдан Володимирович та Руслан Нищик, який загинув під час виходу. (Нищик Руслан Петрович народився 24 червня 1991 р. у с. Аврамівка Монастирищенського району. Молодший сержант, військовослужбовець 30- окремої механізованої бригади. Загинув 6 лютого 2015 р. в районі Дебальцеве під час артилерійського обстрілу поблизу селища Рідкодуб (Шахтарський район).  27 червня 2015 року нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), а 2 вересня 2015 р. в ЗОШ № 2 Монастирища відкрито меморіальну дошку пам'яті Руслана Нищика).