Вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні…

Дата: 20.02.2021 11:10

Лютневі дні 2014 року - одні з найважчих в історії нашої країни. Це були хвилини відчаю і хвилини надзвичайної мужності.

Саме в ці дні, сім років тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

104 Героям Небесної Сотні  посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє іноземців - громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

Сьогодні міський голова Олександр Тищенко, заступники міського голови, воїни АТО/ООС, громадськість вшанували пам’ять Героїв, які віддали життя на майдані під час Революції Гідності. Вони  поклали квіти до пам’ятних  знаків  Героям Небесної Сотні, та загиблим  монастирищанам в зоні АТО. Протоієрей Олег Селецький відслужив панахиду за загиблими.

В населених пунктах громади, бібліотеках,  навчальних закладах відбулися заходи по вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.