Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Співпраця щодо сприяння реалізації надання безоплатної правової допомоги соціально вразливим категоріям осіб, які мають право на отримання вторинної правової допомоги

Дата: 08.04.2021 14:59
Кількість переглядів: 333

Фото без опису

Неповнолітні, котрі перебувають під впливом негативного близького оточення, або перебувають у складних життєвих обставинах, найчастіше вдаються до правопорушень. Відповідні негативні наслідки після скоєння вчинків, можуть зіпсувати не тільки постраждалим, а й самій дитині все життя. Правова освіта здатна запобігати певним життєвим трагедіям, якщо все ж таки дитина переступила межу закону, проте має шанс виправити скоєні помилки. Відповідний шанс забезпечується відновним правосуддям.

7 квітня в рамках підписаної угоди про співпрацю щодо сприяння реалізації надання безоплатної правової допомоги соціально вразливим категоріям осіб, які мають право на отримання вторинної правової допомоги, відбулася робоча зустріч працівників «Монастирищенського бюро правової допомоги» із директором  Центру соціальних служб Монастирищенської міської ради Асі Підлісної та начальником відділу Центру соціальних служб Монастиищенської міської ради Олександром Кучером на тему: «Відновне правосуддя для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені кримінального правопорушення» .

Під час зустрічі обговорювалися питання взаємодії бюро та Центру щодо проведення роботи для способів профілактики сімейного та соціального неблагополуччя котре сприяє вчиненню неповнолітніми правопорушень, особливостей роботи з відповідними особами та механізм реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» на базі системи надання безоплатної правової допомоги.

Працівники бюро зазначили, що затверджений Наказ Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України про «Порядок реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинення кримінального правопорушення» ґрунтується на відновних підходах у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки та нетяжкі злочини, вчинені неповнолітніми, і включає в себе скоординовану організацію ефективної комунікації між такими неповнолітніми і потерпілими від вчинених ними кримінальних правопорушень з метою забезпечення відшкодування заподіяної шкоди, максимально раннього виведення неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання повторним кримінальним правопорушенням. Система надання безоплатної правової допомоги зі свого боку, буде взаємодіяти з Державними установами, організаціями, діяльність яких спрямована, зокрема, на розвиток особистості неповнолітніх, їх ресоціалізацію.

Як зазначила директор Центру Ася Підлісна, з особами працівники  Центру здійснюють  профілактичну роботу щодо недопустимості фактів вчинення правопорушень та інформують про адміністративну та кримінальну відповідальність.

За результатами зустрічі вирішено продовжувати проведення інформаційно-просвітницької, правоохоронної та роз’яснювальної роботи серед сімей, дітей та молоді щодо попередження вчинення та відповідальності за скоєння правопорушень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора