Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Нетлінна пам’ять серця

Дата: 09.04.2021 13:00
Кількість переглядів: 325

Фото без опису

       Щороку 11 квітня народи країн, постраждалих від нацистської агресії, відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цього дня, 76 років тому, в’язні найбільшого концтабору смерті Бухенвальд біля Веймара, здолавши нацистських катів в інтернаціональному повстанні,  вийшли на волю.

За роки Другої світової війни на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, через них пройшли 18 мільйонів осіб. Спочатку у них містилися політичні в'язні і противники режиму, проте згодом концтабори перетворилися на машину терору і геноциду мільйонів людей, яких переслідували за расовими, релігійними та іншими мотивами. Вихідці з України були в багатьох концтаборах нацистської Німеччини. На території країн колишнього Радянського Союзу налічувалось близько 817 нацистських таборів примусового утримування військовополонених та цивільного населення. У таборах вони формували мережі взаємодопомоги та підпільні організації, наважувалися на втечі та бунти.

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів в Монастирищенській публічній бібліотеці влаштовано тематичну виставку «Нетлінна пам’ять серця», матеріали якої відтворюють справжнє пекло, яке випало пережити в’язням концтаборів. 11 квітня Україна разом із всім світом вклоняється людям, які пройшли тернистий шлях фашистських таборів,  віддає данину скорботної пам'яті жертвам нацизму.

Тож давайте в цей скорботний день згадаємо всіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв і тих, хто вижив.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора