ШТУЧНІ КВІТИ НА КЛАДОВИЩАХ - ОТРУТА ДЛЯ СЕРЕДОВИЩА!

Дата: 19.04.2021 09:33

Міська рада закликає громаду не прикрашати могили померлих пластиковими квітами та вінками.

Така практика набуває масштабності напередодні Великодня, у ці дні пластик заполоняє кладовища. Люди прибирають могили та прикрашають новими штучними квітами, а старі, що вже втратили колір, - викидають.

Пластикові вироби мають у своєму складі шкідливі речовини, які потрапляють в землю і забруднюють навколишнє середовище.

Крім того, час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий: пластикові вінки, які несуть на кладовище, часто містять барвники, токсичні речовини, які пізніше, через 100-200 років, потрапляють у грунт. І всі ці речовини, мікрочастинки потім з грунтовими водами також потрапляють до питної води і забруднюють її.

Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава.

Великдень – це день вшанування Воскресіння Христа, свято життя, тому краще принести на могилу живі квіти!

Тож будьмо свідомими та відповідальними!