ДО УВАГИ ОДЕРЖУВАЧІВ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ!

Дата: 07.05.2021 20:30

14 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою посилив адресність надання житлових субсидій для забезпечення державної соціальної підтримки населенню та здійснення заходів ефективного і раціонального використання бюджетних коштів. Ця постанова набрала чинності 01.05.2021!

Відповідно до внесених змін до Положення про призначення житлових субсидій житлова субсидія не призначається якщо:

• протягом року перед зверненням за призначенням субсидії будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства купив земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб (механізм), цінні папери та інші фінансові інструменти, віртуальні активи, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату проведення операції перевищувала 50 тис. грн.;
  • на дату призначення житлової субсидії має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня 2021 року, з якого призначається субсидія, тобто 56750 грн. (25 х 2270 грн.);
  •  протягом року перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив операції з купівлі іноземної валюти (готівкової чи безготівкової), а також банківських металів на суму, що перевищує 50 тис. грн.;
  • хтось із повнолітніх членів сім’ї не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного та за інформацією податкових органів та Пенсійного фонду України не мав жодних доходів, що враховуються при призначенні субсидії або мав середньомісячний дохід, що не перевищував розмір мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за особу не сплачено хоча б мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування;
  • перебування претендентів на призначення житлової субсидії за кордоном сукупно понад 60 днів. При цьому до 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання, що підтверджується документально;
  • є заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг понад 3 місяці на суму, що перевищує 340 грн;
  • субсидіант не повернув надміру виплачену суму житлової субсидії за попередні періоди її отримання;
  •  будь-хто зі складу домогосподарства або член родини має у власності транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда та причепа) або більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа). Не беруться до уваги транспортні засоби одержані безоплатно або на пільгових умовах.

Скасовано діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішень про призначення житлових субсидій в окремих випадках.

З 01.05.2021 житлова субсидія виплачуватиметься лише у грошовій готівковій формі.

Із травня 2021 року, щоб отримати субсидію (у тому числі на наступний період) всім домогосподарствам без винятку, необхідно подати нові заяву про призначення та надання житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (наразі нові форми заяви та декларації знаходяться на затверджені Міністерством юстиції України.)

Заяву та декларацію для призначення житлової субсидії можна подати звернувшись до спеціалістів відділу ЦНАП Монастирищенської міської ради (вул. Грушевського 4) або онлайн, надіславши в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики до Монастирищенського відділу управління праці та соціального захисту населення Уманської РДА.

Документи, необхідні для призначення житлової субсидії, будуть прийняті від громадян протягом травня-вересня 2021 року, зазначена допомога буде призначена починаючи з травня 2021 року.

Наразі нові форми заяви та декларації (без яких спеціалісти відділу ЦНАП Монастирищенської міської ради не зможуть приймати нові звернення за призначенням субсидії) не затверджені Міністерством соціальної політики України. Про зміни що внесені до Порядку призначення житлових субсидій та про дату початку прийому документів буде повідомлено додатково.

Закликаємо жителів нашої громади не створювати зайвих скупчень, поставитися до ситуації з розумінням та витримкою!

Для прийняття звернень за житловою субсидією ми чекаємо затвердження нових форм заяви та декларації!