Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чи отримають громади Черкащини додаткові кошти на розвиток?

Дата: 12.05.2021 09:03
Кількість переглядів: 321

Фото без опису

На розгляді у Комітетах Верховної Ради України знаходиться ряд законопроєктів, які мають на меті збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 % (законопроєкти № 5066 та № 5066-1) та зарахування ПДФО за місцем розташування виробничих потужностей суб’єктів підприємницької діяльності. (законопроєкти № 5244-3 та № 5364).

Законопроєкт № 5066 передбачає таке збільшення для бюджетів громад за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до Державного бюджету.

Законопроєкт № 5066-1 – за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до обласних бюджетів.

Збільшення відсотку зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад обумовлене гострою потребою компенсувати втрати громад від скасування окремих джерел формування бюджетів та від скорочення обсягу міжбюджетних трансфертів, а також необхідністю фінансово забезпечити видатки, що виникли у зв’язку із передачею від держави місцевому самоврядуванню додаткових повноважень. Обидва законопроєкти спрямовані на досягнення однієї мети – посилення фінансової спроможності територіальних громад та зміцнення матеріально-фінансової бази місцевого самоврядування. Для громад збільшення відсотку зарахування ПДФО із 60 до 65 % – це отримання додаткового обсягу фінансового ресурсу в загальній сумі 11, 1 млрд. грн. За розрахунками Аналітичного центру АМУ збільшення відсотку зарахування ПДФО до бюджетів громад не змінить кількості бюджетів-донорів, збалансованих та дотаційних бюджетів. Обсяг додаткових 5% ПФДО для громад після здійснення горизонтального вирівнювання складе 10, 5 млрд. грн. Кожна громада отримає додатковий фінансовий ресурс у вигляді надходжень ПДФО!

«ПДФО – одне з основних джерел наповнення бюджету не лише Кам’янської міської територіальної громади. Це болюче питання для всіх громад Черкащини. Збільшення частки зарахування ПДФО на 5 % (із 60 до 65 %) дасть можливість реалізувати проекти програм місцевого розвитку громади. До нашої громади приєдналося чимало сіл, які потребують фінансових «вливань» і люди чекають від нас конкретних дій. Ми ж зі свого боку прагнемо, щоб наші жителі, які проживають у сільській місцевості отримували однакові й ефективні послуги в усіх старостинських округах», – говорить Володимир Тірон, Кам'янський міський голова, член правління АМУ.

Законопроєкти № 5244-3 та № 5364 передбачають забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу.

Законопроєкт № 5364, окрім унормування поняття «відокремлений підрозділ», також пропонує встановити контроль з боку контролюючих органів за дотриманням платниками вимог податкового законодавства в частині порядку сплати ПДФО до відповідних місцевих бюджетів за їх місцезнаходженням, та запровадити відповідальність для платників за порушення порядку сплати податку до відповідних місцевих бюджетів. Ці законопроєкти удосконалюють механізм сплати ПДФО і є найбільш прийнятними для органів місцевого самоврядування.

«Після об’єднання громад місцеве самоврядування отримало повноваження, делеговані державою, які не завжди підкріплені фінансово. Прийняття законопроектів № 5244-3 та № 5364 сприятиме сплаті ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу. Діюча модель сплати та зарахування до бюджетів ПДФО не задовольняє фінансові потреби територіальних громад. Адже місцеві громади, на територіях яких юридична особа здійснює свою діяльність через утворені там відокремлені підрозділи (філії, відділення, цехи, бригади, тощо) недоотримують значні обсяги цього податку та не можуть належним чином фінансувати програми соціально-економічного розвитку своїх громад. Вважаю буде справедливим щоб кошти платників податку залишалися на місцях, і їх спрямовували на поліпшення якості послуг, а не щоб вони йшли на доплати топ-чиновникам», – говорить консультант з юридичних питань Черкаського РВ АМУ Олена Кулик.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора