Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Іванові Малковичу - 60!

Дата: 13.05.2021 12:09
Кількість переглядів: 364

Фото без опису

Ой мамо, тату, як спитають,

Куди ваш син подався з віч-

скажіть: він музику шукає,

що босою пішла у ніч…

В травні відзначається 60-річчя від дня народження відомого українського поета і видавця Івана Антоновича Малковича, який народився в Березові Нижньому на Івано-Франківщині. Закінчив скрипковий клас Івано-Франківського музучилища та філологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Шевченка. Член Спілки письменників з 1986 р.

Автор семи "дорослих" поетичних книг: "Білий камінь" (1984), "Ключ" (1988), "Вірші" (1992), "Із янголом на плечі" (1997), "Вірші на зиму" (2006), "Все поруч" (2010, 2011 (2-ге, доповнене видання); "Подорожник", 2013.

Ще 19-річним юнаком на всеукраїнському літературному семінарі в Ірпені таємним голосуванням кількох сотень літераторів І.Малковича було обрано "Найкращим молодим поетом". "Увесь літературний Ірпінь кілька днів величав мене "королевичем молодої поезії", тож моєму юнацькому щастю не було меж... Ми захлиналися своїми й чужими віршами, а я до півночі, до крові на пальцях, грав на гітарі і співав призабутих гуцульських і лемківських пісень...".

Публікацію його першої книги відстоювала легендарна українська поетеса Ліна Костенко. "Вихід кожної його поетичної книги ставав подією літпроцесу... Неомодерні поезії І.Малковича стали зразками витриманого смаку поетики "нової хвилі". (Енциклопедія актуальної літератури).

Іван Малкович — редактор, упорядник, автор та перекладач кількох десятків книжок для дітей. "Це людина, маніакально віддана ідеї "особливо якісної української книги". (Книжковий огляд, № 1, 2002).

Вірші Івана Малковича перекладено англійською, німецькою, італійською, російською, польською, бенгальською (Індія), литовською, норвезькою, грузинською, словацькою, словенською мовами.

У його видавництві "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" побачили світ чотири поетичні книжки Івана Малковича "Із янголом на плечі", 1997 (у межах видавничого проекту "Поетична аґенція "Княжів"), "Вірші на зиму", 2006; "Все поруч", 2010; 2011 (2-ге, доповнене видання); "Подорожник", 2013;.

В Монастирищенській бібліотеці для дітей діє книжкова виставка-  вітання «В полоні дитячої книги» присвячена  60-річчю директора видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА Івана Малковича.

Запрошуємо всі охочих переглянути виставку та обрати книгу для читання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора