Генетичний код мого роду

Дата: 20.05.2021 12:30

Вишиванка – Вкраїна і доля.

В ній не лише барвиста краса.

В ній боролися предки за волю

І відходили на небеса.

Жито жали і хліб випікали,

І у парі ішли під вінець.

В ній дітей своїх благословляли

Батько й мати, від щирих сердець.

Вишиванко моя, вишиванко,

Ти – як пісня, у серці моїм.

Одягну тебе в будні і свята,

Щоб любов поселилася в нім.

(Т. Строкач)

У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні один з таких символів – вишиванка. Яскрава вишита сорочка – справжній символ України, душа українського народу, її нездоланний дух, традиція і оберіг, який зберігся крізь часи.

На початку ХХІ століття давня традиція отримала друге дихання – вишиванка отримала власне свято! День вишиванки – неофіційне, а народне свято, покликане до сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Одягнути вишиванку – це не тільки гарно виглядати, це показати свою приналежність до українського народу, його історії, сьогодення та майбутнього.

До Дня вишиванки в Монастирищенській публічній бібліотеці оформлено виставку-інсталяцію «Чарівний світ української вишиванки». Працівники книгозбірні долучаються  до:

#День_Вишиванки

#ВишиванковаЧеркащина2021

#МонастирищенськаТГувишиванці .

Вітаємо всіх зі святом!

Єднаймося, бо ми того варті!