Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Доступне житло для українців: закон набув чинності

Дата: 28.05.2021 14:43
Кількість переглядів: 415

Фото без опису

Закон України № 1434-IX щодо впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом, набув  чинності у четвер, 27 травня.

Його було опубліковано в парламентській газеті «Голос України». Законом передбачено на виконання програми «Доступної іпотеки» Державну іпотечну установу (ДІУ) приєднати до «Української фінансової житлової компанії» та випустити державних облігацій на 20 млрд грн для програми.

Автори законодавчої ініціативи раніше вказували, що ДІУ діє на ринку іпотечного кредитування України з 2004 року. У 2020 році на виконання програми “Доступна іпотека” було створено ПрАТ “Українська фінансова житлова компанія” (“Укрфінжитло”), яка фактично виступатиме посередником між банком і громадянином, щоб громадяни могли брати довгострокові іпотечні кредити під фіксовану ставку — 7% річних. Компанія рефінансуватиме банки, що видають іпотечні кредити на визначених державою умовах.

Ще один продукт від «Укрфінжитла» — лізинг нерухомості (оренда з правом викупу) під 5% річних, без першого внеску. Раніше зазначалося, що цей напрямок фінансування буде спрямований на сприяння в забезпечені житлом військових, поліцейських та інших службовців.

Після ухвалення закону, тобто після приєднання ДІУ, мають з’явитися нові фінансово-кредитні механізми забезпечення громадян України доступним житлом.

Так, очікується, що нове законодавство дозволить невдовзі видати близько 8 тис. іпотечних кредитів на житло та передати 12 тис. квартир у фінансовий лізинг, зазначали раніше в «Укрфінжитло».

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора