Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як оформити житлову субсидію

Дата: 09.07.2021 08:50
Кількість переглядів: 584

Фото без опису

Через зміни у Програмі житлових субсидій та затвердження нових форм заяви і декларації оформити житлову субсидію можна різними способами. Про це повідомляють у Департаменті соціального захисту населення Черкаської ОДА. 

Житлову субсидію можна оформити:

– через уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати) та ЦНАПи;

– безпосередньо через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад;

– заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу органу соціального захисту населення;

– через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики у розділі «Е-СЕРВІСИ» – «ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ» https://subsidii.mlsp.gov.ua

Для домогосподарств, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років:

призначення здійснюється автоматично, без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

– надавалася у грошовій безготівковій формі;

– була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи тощо);

– була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих
у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (дітей, онуків, інших осіб, які зареєстровані, але за адресою призначення субсидії
не проживають).

Рішення про призначення без звернень приймається на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної перевірки отримувачів субсидій у квітні 2021 року на відповідність умовам майнового та матеріального стану.

Під час призначення субсидії передбачено врахування:

– депозитних рахунків понад 100 тис. грн;

– наявність у власності осіб, які звертаються за оформленням субсидії, більше ніж одного житлового приміщення (квартири, будинку), крім розміщених
в сільській місцевості, на окупованих територіях, перебувають у спільній або частковій власності; двох і більше транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 15 років; транспортного засобу з дати випуску якого минулого менше 5 років.

Субсидія не призначається, якщо протягом 12 місяців перед її призначенням було здійснено на суму, яка перевищує 50 тис. грн, одноразово купівлю нерухомого майна, транспортного засобу, цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, а також послуг, внески до статутного капіталу підприємства, на благодійну діяльність, а також купівлю безготівкової або готівкової іноземної валюти та банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. грн.

Станом на 01.07.2021 автоматичне призначення субсидії за травень-червень здійснено для понад 102,6 тис. домогосподарств області, які вже отримують нараховані кошти.

По домогосподарствам, які не потрапили до автоматичного розрахунку у зв’язку з виявленням Мінфіном фактів, які обмежують їх право на отримання субсидії, сформовано переліки, за якими структурні підрозділи з питань соціального захисту населення проводять відповідну роботу з громадянами.

Домогосподарствам, яким вже автоматично розраховано субсидію з травня, але вони все ж мають обмеження щодо її отримання, необхідно найближчим часом звернутися особисто з метою уникнення подальшої переплати коштів.

За призначенням субсидії з травня звернутися є можливість до кінця вересня поточного року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора