Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

План заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності опубліковано

Дата: 09.08.2021 10:11
Кількість переглядів: 256

Фото без опису

Кабінет Міністрів опублікував План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, який раніше був погоджений Урядом.

«Над створенням цього Плану заходів працювали 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів. І вже зараз розпочнеться його повномасштабне втілення у життя. Йдеться про «дорожню карту» на найближчі півтора року. План заходів визначає послідовність дій, які мають першочергово зробити учасники процесу з усунення бар’єрів у різних сферах суспільного життя. Стратегічна мета – аби до 2030 року Україна стала комфортною для кожного громадянина», – підкреслила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Зазначимо, до Плану заходів увійшли понад 250 проектів. Йдеться про такі напрями, як фізична доступність громадських будівель, доступність шкільної освіти, створення стандартів інфраструктурної безбар’єрності, доступ до інтернету та інформації, участь у громадському житті, економічна безбар’єрність тощо.

План заходів визначає, зокрема, такі завдання для профільних міністерств та громадських організацій:

  • моніторити та контролювати сферу доступності об’єктів фізичного оточення та транспорту на систематичній основі;
  • зробити інформацію та цифрові послуги доступними для всіх груп населення (наприклад, державні вебсторінки мають бути адаптовані для осіб з порушеннями зору та слуху, а телерадіоорганізації мають забезпечувати субтитрування або переклад на жестову мову офіційних повідомлень, кінофільмів, передач тощо);
  • забезпечити усі групи населення рівними правами та можливостями для соціального залучення та громадянської участі;
  • створити інклюзивне освітнє середовище;
  • забезпечити умови для працевлаштування всіх груп населення.

Нагадаємо, ініціатором розробки Нацстратегії безбар‘єрності виступила перша леді України Олена Зеленська.

Довідково

Розроблення проекту Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координував Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надавав аналітичну та технічну підтримку залученим ЦОВВ під час розробки Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора