Спас іде по Україні, і п’яно пахне медом рідний край
Другу половину останнього літнього місяця українці називають Спасівкою. Серпень багатий на такі православні свята, як Спас. Саме слово «Спас» пов’язане з Ісусом Христом, якого називають Спасителем.
Перший Спас називають Маковієм або Медовим, відзначають його 14 серпня, бо саме в цей час настає період збору меду з вуликів. Тому на Маковія у церквах разом з водою освячується мак, мед та запашні букети з трав. Цього дня вшановують також Святих мучеників Маккавеїв, які очолили повстання проти грецького панування у Юдеї.
Другий Спас святкують 19 серпня і зветься він Яблучний Спас, бо на освячення до церкви несуть яблука, яких до цього дня не можна було їсти, а також інші фрукти та мед. Православні називають це свято – Преображення – одне з 12 найбільших християнський свят. Цього дня Христос відкрив апостолам таємницю. Своєї смерті та воскресіння і з’явився перед ними у осяйному вбранні – преображений.
Третій, Горіховий Спас, відзначається 29 серпня. Така назва тому, що за народним календарем цього дня заготовляють горіхи нового врожаю.
Три Спаси не лише нагадують нам про шанування релігійних звичаїв, а й натякають, що осінь зі своїми щедрими дарами уже на порозі.
Саме про ці щедрі, солодкі свята в Монастирищенській бібліотеці для дітей підготовлена та оформлена виставка інсталяція: «Спас іде по Україні і п’яно пахне медом рідний край»
На виставці читачі можуть знайти цікаву інформацію про звичаї, обряди, традиції, повір’я, прикмети православний свят.
Тож запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки відвідати цікаву виставку.