Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Проведено черговий рейд щодо недопущення спалювання сухого опалого листя, рослинності та сміття

Дата: 09.09.2021 10:30
Кількість переглядів: 259

Фото без опису

З приходом осені жителі громади прибираючи свої подвір’я, ділянки, почали масово спалювати сухе листя, бур'ян та траву. З метою запобігання погіршенню якості атмосферного повітря, виявлення та притягнення до відповідальності порушників, працівники міської ради спільно з поліцією та ДСНС провели вечірні рейди вулицями міста і прилеглих територій.

Під час спільних рейдів здійснювалися роз’яснювальні бесіди з мешканцями приватного сектору щодо недопущення спалювання сухого опалого листя, рослинності та сміття. Працівники поліції першим виявленим порушникам, а їх було чимало – робили усні попередження, але надалі за вчинення таких правопорушень складатимуться протоколи, а винних осіб – притягуватимуть до відповідальності.

Нагадуємо, що несанкціоноване спалювання поліетилену, побутових відходів, а також опалого листя, трави, стерні, бур'яну відповідно регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень. Крім того, відповідно до ст. 245 Кримінального Кодексу України «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» порушник може нести і кримінальну відповідальність. Так, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (91800 грн та 153000 грн відповідно), або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика та надзвичайно небезпечна. Не кожен знає, що тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Тож шановні жителі громади!

Вчергове закликаємо вас не провокувати пожежі в природних екосистемах. Будьте свідомими громадянами та дотримуйтесь діючих законів, норм та правил! При наведенні ладу біля своїх садиб, на прибудинкових територіях намагайтеся не шкодити довкіллю, а отже і своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора