9 вересня відзначається День плюшевого ведмедика!

Дата: 09.09.2021 14:45

Це свято відображає особливий зв’язок, який існує у людей зі своїми м’якими улюбленцями.

Плюшевий ведмедик – це одна з найулюбленіших іграшок як для дітей, так і для дорослих у багатьох країнах світу. Майже у всіх нас в житті був хоча б один іграшковий ведмедик - великого або маленького розміру. І ми вже настільки звикли, що іграшкові ведмеді - неодмінні супутники дитинства, що не замислюємося - а кому і коли вперше прийшла ідея створити настільки улюблену всіма іграшку? Спробуємо зазирнути в минуле та дізнатися кілька фактів з історії виникнення плюшевого ведмедика. Хто придумав плюшевого ведмедика? Існує кілька історій появи іграшкового ведмедика, які навіть трохи суперечать одна одній. Як виявилося, м'які іграшки сучасного вигляду з'явилися не так вже й давно - у 19-му столітті. До цього подібні вироби виготовляли жінки для своїх діточок, методом набивання клаптиками або ватою самостійно розкроєної та зшитої форми - ляльки або тварини. Також використовувалося вміння в'язання, вишивання та інших видів рукоділля. Такі от «хендмейд» - вироби в наші дні знову дуже популярні. Є версія, що перші іграшкові м'які ведмедики з'явилися в 1908 році у Великобританії. М'якого ведмедика в Західній Європі та США майже завжди називають «Тедді» - це ім'я виникло як асоціація з президентом США Теодором Рузвельтом. Цьому передувала історія: президент на полюванні відмовився стріляти в прив'язаного ведмедя, заперечивши, що це - неспортивно. Після цього в магазині  емігрантів Мічтомів у США з'явилася іграшка «ведмедик Тедді», зшита дружиною власника магазину. Але оскільки родина не запатентувала іграшку, незабаром безліч компаній почали виробництво подібних ведмедиків, втілюючи їхню ідею. Згідно з іншими даними, першого плюшевого ведмедика створила Маргарита Штайф разом з племінником Річардом, у 1902 році. У Німеччині на виставці вже наступного року громадянин Америки замовив 3 тисячі примірників таких ведмедиків, а у 1904 було реалізовано вже 12 тисяч іграшок. У результаті цього Маргарита та її племінник були удостоєні золотої медалі. Перша книга про пригоди ведмедика з'явилася в США у 1907 році, її авторка - Еліс Скотт. Олександр Мілн, англійський письменник, придумав усесвітньо відому історію про Вінні-Пуха - казкового ведмедя. Крім цих авторів, безліч інших у різних країнах світу також видавали історії, казки та пісні про плюшевих та інших ведмедиків.

До уваги маленьких читачів в Монастирищенській бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку: «Ведмедики з книжки», яка присвячена Дню плюшевого ведмедика. Бібліотекарі підібрали літературні твори про цих кумедних істот. Між книг затишно розташувалися іграшкові ведмедики, які привертають увагу і дітей, і дорослих. Адже важко уявити собі людину, у якої не було б в дитинстві свого улюбленого плюшевого ведмедика.

Запрошуємо відвідати бібліотеку! «Ведмежа» виставка чекає вас!