12 вересня - Міжнародний день пам’яті жертв фашизму!
Кожну другу неділю вересня, починаючи з 1962 року, уся світова спільнота відзначає Міжнародний день пам’яті жертв фашизму. Ця дата була визначена не випадково. Саме у вересні відбулися дві, пов’язані з Другою світовою війною події – день її початку та повного завершення.
День пам’яті жертв фашизму - це дата, яка покликана нагадати нам ті трагічні події, які відбувалися під час Другої світової війни та вшанувати пам'ять про мільйони загиблих у роки війни.
Немає та не могло бути країни, яка б виграла від правління нацистів, немає такого народу, який би збагатився матеріально або духовно в результаті їхнього володарювання. Адже фашизм - це найстрашніша ідеологія, яка робить людину винною від народження лише за кров, яка тече в її жилах. Фашизм приніс руйнування як тим, хто його створив, так і тим, хто йому протистояв.
Україна увійшла до числа країн, що найбільше постраждали від нацизму в роки Другої світової війни – прямі втрати українського населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти – складають від 8 до 10 мільйонів осіб.
Архівні дані, спогади очевидців не дають нам забути про жах, який панував на нашій рідній землі в роки Другої світової війни. І ми повинні пам’ятати про це, особливо за сучасних умов, коли Україна протистоїть російській агресії, а питання війни і миру, консолідації суспільства, активної протидії екстремізму, проявам ксенофобії та нацизму, посилення уваги громадськості до порушень прав людини залишаються вкрай актуальними.
Тож в ці пам’ятні дні так важливо вкотре згадати про усіх жертв нацизму. Пам’ятати, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна, адже ця пам’ять робить нас сильнішими та є запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.