Презентуємо унікальне нецензуроване 14-томне видання Лесі Українки!

Дата: 28.09.2021 15:30

До відзначення Всеукраїнського Дня бібліотек Монастирищенська публічна бібліотека пропонує увазі жителів громади перше повне нецензуроване видання творів Лесі Українки у 14 томах, з яким всі охочі можуть познайомитись в читальній залі нашої книгозбірні.

Хочемо зазначити, що лише 220 бібліотек по всій Україні отримали 14-томник,  який було видано до відзначення 150-річчя від дня народження української мисткині. Видання побачило світ завдяки партнерській співпраці Державної агенції з питань мистецтв та мистецької освіти та Українського інституту книги. Радіємо, що завдяки такій співпраці читачі бібліотеки зможуть погортати та прочитати справжню книгу з творами Лесі Українки. Організував та координував процес підготовки та видання повного нецензурованого академічного зібрання творів Лесі Українки в 14 томах Український інститут книги за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. У підготовку та друк видання інвестовано понад 6,2 млн гривень. Унікальність найповнішого на сьогодні зібрання творів поетеси полягає у можливості познайомитися з раніше ніде не публікованою драматичною та епістолярною спадщиною Лесі Українки. Принципова відмінність видання від попереднього, дванадцятитомного зібрання 1970 року – максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема, до чернеток, що нерідко відкривають завісу над таємницями творчого процесу, відкрито й переосмислено факти біографії мисткині, опубліковано спогади сучасників, особисті листи поетеси, впродовж багатьох десятиліть не доступні широкому читацькому загалу.

Тож запрошуємо всіх до книгозбірні ознайомитись з останнім унікальним виданням творів Лесі Українки!