Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

У Черкаській ОДА радилися, як зберегти екосистему при залісненні території області

Дата: 30.09.2021 09:45
Кількість переглядів: 249

Фото без опису

Засідання робочої групи щодо збереження біологічного та ландшафтного різноманіття при проведенні робіт із заліснення території області відбулося у Черкаській ОДА. Очолив робочу групу заступник голови обласної державної адміністрації Роман Карманнік.

Основним завданням робочої групи є недопущення проведення робіт із заліснення територій, цінних для збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.

Робочу групу утворено розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 15.09.2021 № 484. До складу увійшли екологи, лісівники, представники геокадастру, голови районних державних адміністрацій та науковці.

Нагадаємо, що у червні 2021 року Президент України підписав Указ № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів», яким започатковано реалізацію екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України».

В рамках програми у наступні 10 років в державі планується створити один мільйон гектарів лісів, а в перші три роки висадити один мільярд дерев. Тому гостро постає питання, на яких землях можна створити насадження.

Наразі опрацьовуються переліки ділянок пропонованих для заліснення на територіях громад та лісогосподарських підприємств та проводяться дослідження на предмет наявності цінних для збереження біорізноманіття територій.

Роман Карманнік наголосив, що лісорозведення потребує спільних зусиль з боку лісівників, місцевої влади та об’єднаних територіальних громад. Саме тому, задля успішної реалізації Указу Президента, подібні робочі групи мають бути утворені і на рівні райдержадміністрацій.

«Слід пам’ятати, що ліс є важливим компонентом природи, фактором, що стабілізує навколишнє природне середовище та залишається нашим головним союзником у боротьбі з кліматичними змінами», – сказав заступник голови.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора