Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Привітали Героя Праці Довгошию Ганну Микитівну!

Дата: 19.11.2021 15:03
Кількість переглядів: 211

Фото без опису

19 листопада, напередодні свята Дня сільського господарства, заступник міського голови Олег Недогода та помічник міського голови в с.Княжа Криниця Михайло Підопригора привітали Героя Праці Довгошию Ганну Микитівну.

Гості від імені міського голови Олександра Тищенка  вручили Ганні Микитівні квіти, подяку, подарунок  та щиросердечно побажали міцного здоров’я, родинного затишку, енергії, благополуччя та довгих-довгих років життя на радість близьким та рідним людям.

Ганна Микитівна народилася 17 грудня 1934 року в селі Княжа Криниця Монастирищенського району Черкаської області в селянській сім’ї.

Дитинство героїні припало на роки окупації, а тому Княжекриницьку семирічку закінчувала у післявоєнний час в 1951 році, а середню освіту отримала в Коритнянській середній школі.

Трудову діяльність розпочинала в рільничій бригаді на різних роботах. В 1968 році перейшла на ферму, де одержала групу корів та стала дояркою. «Спочатку – розповідала Ганна Микитівна – вчилася у досвідчених місцевих доярок, постійно радилася з зоотехніком. І уже в перший рік надоїла від кожної з 20 корів по три тисячі кілограмів молока. Потім стала вивчати самостійно технологію одержання високих надоїв у науковій літературі. Зрозуміла, що головне у цій справі – правильна годівля і догляд за коровами. Так вийшла спочатку на 4 тисячі кілограмів, у 1971-1975 роках – на 5 тисяч, у 1976-1080 роках – на 6 тисяч і більше».

Останнє її досягнення – 6212 кілограмів.

В 1981 році Указом Президії Верховної Ради СРСР Ганні Микитівні присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. До цього доярка нагороджувалася орденом Леніна, медалями. Приймала активну участь у громадському житті села, району, області, була делегатом XXVI зїзду КПРС, обиралася неодноразово депутатом районної та сільської рад. В районі існував приз її імені, який щорічно вручався доярці, котра надоювала найбільше кілограмів молока від корови. Чимало доярок району стали її послідовницями.

З 1987 року Ганна Микитівна перебуває на пенсії.

Фото без описуФото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора