Знати, щоб жити

Дата: 01.12.2021 11:00

1 грудня Всесвітній день боротьби із СНІДом

В рамках масштабної Міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка щороку проходить з 25 листопада по 10 грудня та має на меті привернення уваги суспільства до проблеми насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, дискримінації в суспільстві, а також протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, відзначається і Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Щороку, 1 грудня, відповідно до рішень Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятих у 1988 році, Україна разом з міжнародною спільнотою традиційно відзначає Всесвітній день боротьби із СНІДом. Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом Монастирищенська публічна бібліотека підготувала ряд просвітницьких заходів. Зокрема, на юнацькому абонементі організовано тематичну виставку «Знати, щоб жити» та проведено серед здобувачів освіти Монастирищенського професійного ліцею відвертий діалог «СНІД та ВІЛ: міфи і реальність», на якому молоді було розказано про шляхи інфікування вірусом імунодефіциту та як їх уникнути. Якщо молодь розумітиме, як передається ВІЛ-інфекція, та як їй можна запобігти, усвідомити сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони зможуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших, толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.