Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Трудова повинність для працездатних осіб та суспільно корисна робота

Дата: 05.04.2022 10:23
Кількість переглядів: 199

Фото без опису

Шановні клієнти служби зайнятості!

Інформуємо, що під час дії воєнного стану відповідно до пункту 2 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 року № 389-VIII, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно, або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, запроваджувати трудову повинність для працездатних осіб та залучати їх до суспільно корисних робіт.

Про таке рішення мають повідомляють через засоби масової інформації. Правові та організаційні засади залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, а також питання соціального захисту працездатних осіб, що залучаються до їх виконання, визначені Порядком залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 № 753.

Трудова повинність – це короткостроковий трудовий обов’язок на період мобілізації і воєнного часу з метою виконання робіт, що мають оборонний характер, а також ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, які виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, що не потребує обов’язкової згоди особи, стосовно якої запроваджується такий трудовий обов’язок.         

Суспільно корисні роботи – види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану. До суспільно корисних робіт залучаються працездатні особи, зокрема особи, які не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану, зокрема безробітні та інші незайняті особи.

Отже, зареєстровані безробітні зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування, або органів місцевого самоврядування. У разі відмови від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану без поважних причин, які підтверджуються відповідними документами, реєстрація безробітного припиняється.

Обов’язок кожного українця боронити Батьківщину та працювати там, де в цьому є потреба. Тому закликаємо усіх до виконання громадянського обов’язку.

Україна понад усе!

Фото без описуФото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора