Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

“Як внутрішньо переміщеним особам отримати статус безробітного? Що робити, якщо документи втрачено?”

Дата: 26.04.2022 10:25
Кількість переглядів: 177

Фото без опису

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено спрощену процедуру реєстрації як безробітних, умови призначення, терміни та розмір виплати допомоги по безробіттю.

Реєстрація відбувається за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України.  Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилась, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. 

До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату, страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі.

“Що робити, якщо особа не звільнилася з попереднього робочого місця роботи?” 

Для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю трудові відносини можна припинити в такий спосіб: надіслати роботодавцю нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява надіслана  рекомендованим листом. Наразі у Верховній Раді України вже є проєкт закону щодо спрощення процедури реєстрації, ухвалення якого очікується найближчим часом. 

Якщо внутрішньо переміщена особа не має документів про трудову діяльність, заробітну плату, страховий стаж, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі тривалістю 180 календарних днів протягом двох років.

Після надходження документів та відомостей рішення про призначення допомоги по безробіттю переглядається відповідно до чинного законодавства.

Підтримка вимушених переселенців - це, насамперед, нове робоче місце. Попри воєнний стан підприємства України продовжують працювати. Маємо успішний досвід працевлаштування переміщених осіб у Полтавській, Львівській, Волинській областях, на Київщині та Тернопільщині. 

“Чи зберігається виплата допомоги по безробіттю, якщо людина евакуювалася з місця, де ведуться активні бойові дії?”

В разі зміни місцезнаходження через активні бойові дії, припинення реєстрації в службі зайнятості в такому випадку не відбувається.

Особа може звернутися до центру зайнятості за місцем поточного проживання для пошуку роботи та отримання виплати допомоги по безробіттю.

“У яких областях зараз працюють центри зайнятості?”

Станом на 15 квітня 2022 року у штатному режимі працюють центри зайнятості 16 регіонів, а саме: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей та міста Києва.

Частково (обслуговування клієнтів на території області здійснюються не у всіх центрах зайнятості регіону) працюють Миколаївська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська області.

Дистанційно здійснюється обслуговування населення Сумської, Чернігівської, Луганської, Харківської та Херсонської областях.

Онлайн мапа працюючих центрів тут: https://u.to/8-0eHA  

До питання «Чи є у переселенців пріоритети першості отримати роботу?»

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України запроваджено програму компенсації роботодавцям витрат на зарплату працевлаштованих ВПО у розмірі 6 500 грн за кожного такого працівника впродовж перших двох місяців з початку працевлаштування.

Роботодавцям, які уклали відповідні трудові контакти з переселенцями, які стали на облік як внутрішньо переміщені особи,  треба подати необхідні документи до центру зайнятості (або на електронну пошту центру). Зараз вирішується можливість реалізації цієї послуги через портал Дія.

Більш докладну інформацію можна отримати в будь-якому центрі зайнятості.

“Як зараз можна зареєструватися в центрі зайнятості?”

Центри зайнятості, які знаходяться на безпечній території, здійснюють обслуговування населення та роботодавців у приміщеннях центрів зайнятості. Зареєструвати / поновити статус безробітного можливо через додаток «Дія» або «Портал Дія». 

Обслуговування клієнтів, що знаходяться на тимчасово окупованій території або в зоні ведення бойових дій здійснюється дистанційно також за допомогою «Дії» та  іншими будь-якими засобами телекомунікаційного зв’язку. 

На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою до потреб українців. 

Державним центром зайнятості оновлено та спрощено форми заяв про надання/поновлення статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю. 

Докладніше на сайті Державного центру зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-bezrobitnyh-2022

Згідно з пунктом 17 Порядку 792, для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, подає до центру зайнятості, який обирає для обслуговування, заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) та пред'являє: паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України; 

довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України); 

трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості); 

документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката).

Внутрішньо переміщеними особами, відповідно до підпункту 1 пункту 18 Порядку 792, для отримання статусу безробітного у разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, подаються заява про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду – у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку; розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості).

Юридичний відділ ОЦЗ

 

Роботодавці та HR можуть самостійно подати вакансію на канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості» через:

-чат-бот Державної служби зайнятості: @DCZWorkNowBbot;

-заповнення форми: https://forms.gle/nGbmUQ14Cd57rGXr8;

Одразу після модерації вакансія з'явиться на каналі і почнеться підбір кандидатів!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора