Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Переконлива перемога освітян громади в обласному конкурсі «Територія STEM»

Дата: 16.05.2022 15:40
Кількість переглядів: 208

Фото без опису

З 18 по 30 квітня 2022 року навчально-тренінговим центром STEM-освіти Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» за підтримки управління освіти і науки Черкаської обласної військової адміністрації вперше було проведено обласний конкурс педагогічних ідей «Територія STEM».

STEAM-освіта – це один із сучасних трендів у світі. STEM-навчання - це інтегроване навчання за «темами», а не з предметів, яке поєднує в собі міждисциплінарний і проєктний підхід, інженерну творчість і математику. Навчати науці, технології, інженерному мистецтву і математиці інтегровано дуже важливо, оскільки ці сфери тісно взаємопов'язані на практиці.

Програми STEM розвивають навички критичного мислення та вирішення проблем, необхідні для подолання труднощів, з якими діти можуть зіткнутися в житті.

Упровадження принципів STEM-освіти в навчальний простір Нової української школи сприяє створенню принципово нової моделі навчання з новими можливостями для вчителів і учнів.

Приємно відзначити, що активну участь в обласному конкурсі взяли та переважною більшістю здобули перемогу педагоги Монастирищенської громади.

14 наших педагогів із 56 учасників конкурсу були нагороджені Дипломами І ступеня:

 • Свердлик Наталія Павлівна – консультант Комунальної установи « Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради». Авторська розробка «STREAM: «Особливості реалізації в Новій українській школі Монастирищини».

 Вчителі опорного закладу ЗЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5» Монастирищенської міської ради:

 •  Трясій Марина Сергіївна. Авторська розробка «STEM-проєкт «Цікава математика з бджілками».
 • Хліменко Наталія Іванівна. Авторська розробка «Математичні LEGO – соти» (конспект уроку з математики).
 • Мельник Оксана Миколаївна. Авторська розробка «Полювання на пластик».

 Вчителі початкових класів опорного закладу ЗЗСО І-ІІІ ст. «Ліцей «Ерудит» Монастирищенської міської ради:

 •  Опаленко Лілія Олексіївна. Авторська розробка STEM-урок «Гігантська праця бджоли».
 •  Созонтова Алла Олексіївна . Авторська розробка STREAM-проєкт «Дій як бджола».
 •  Капустянська Наталія Володимирівна. Авторська розробка STREAM-проєкт «Бджола - творець».

 Вчителі початкових класів опорного закладу «Монастирищенський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2» Монастирищенської міської ради:

 •  Ставська Олена Петрівна. Авторська розробка STEM- простір освітніх можливостей (конспект уроку ЯДС)».
 •  Семененко Ольга Миколаївна. Авторська розробка STREAM-проєкт «Бджола мала, а як працює!».
 • Ковбасюк Тетяна Миколаївна, вчитель початкових класів Монастирищенського ліцею-інтернату «Обдарованість» Монастирищенської міської ради . Авторська розробка «Бджола - невтомна трудівниця (конспект уроку з трудового навчання)».
 • Мокренчук Вікторія Олександрівна, вчитель початкових класів Івахнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Монастирищенської міської ради . Авторська розробка «Цікава англійська через STEM-знання».
 • Любарська Світлана Василівна, вчитель української мови та літератури Княжекриницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Монастирищенської міської ради . Авторська розробка STREAM-проєкт «Цінності істинні та фальшиві».
 • Педагоги опорного закладу «Цибулівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Монастирищенської міської ради під керівництвом координатора Дацюк Наталії Миколаївни, заступника директора з навчально-виховної роботи,за унікальну авторську розробку STREAM-проєкт (сайт) «Гроші: фінансова свобода чи …?! ».
 •  Лементар Ольга Володимирівна, вчитель української мови і літератури опорного закладу «Цибулівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Монастирищенської міської ради . Авторська розробка STREAM-проєкт ( сайт) « Копійка гривню береже: про гроші: і не тільки…?!».
 •  Ревенко Людмила Вікторівна, вчитель початкових класів опорного закладу ЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5» Монастирищенської міської ради нагороджена Дипломом ІІ ступеня за авторську розробку «Три «П»: повторне використання, помірність, переробка».

Перемога вчителів нашої громади вибудовувалась поступово. Передувала успіху масштабна індивідуальна та колективна робота управління освіти, молоді та спорту, КУ «Центр професйного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради», закладів загальної середньої освіти нашої громади.

Було створено SТЕM-спільноту педагогів Монастирищини (координатор - консультант КУ «ЦПРПП ММР» Свердлик Н.П.), проведено організаційні та робочі засідання, індивідуальні та групові консультування, вибір форм та методів оформлення матеріалів для участі у конкурсі.

Надзвичайно корисною і надихаючою була ділова зустріч педагогів із завідувачем навчально-тренінгового центру STEM - освіти КНЗ «ЧОІПОПП ЧОЗ» Ю.М.Зорею, яка відбулась завдяки допомозі та активному сприянню начальника управління освіти, молоді та спорту Завертаної Н.Б., директора КУ «ЦПРПП ММР» Залозної Н.Р. Саме ця зустріч стала поштовхом та потужною мотивацією для майбутніх наших переможців.

Наступний етап – впровадження в щоденну практику напрацьованих ідей.Використовуючи інтеграцію шкільних предметів, практичну спрямованість навчання, дослідницько-проєктну діяльність під час проведення занять, орієнтуючись у своїй діяльності на концепції НУШ і STEM, ми зможемо побудувати сучасне, економічно стабільне, з високим рівнем технологізації, розумне та щасливе суспільство.

Перемоги всім нам!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора