Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Творці слов’янської писемності

Дата: 24.05.2022 16:49
Кількість переглядів: 164

    24 травня, усі слов’янські народи відзначають День слов’янської писемності і культури, коли вшановують святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які створили писемність, здійснили переклад богослужбових книг із грецької мови на слов’янську, поширювали християнське вчення.

     Молода європейська держава Україна із здобуттям своєї незалежності також вшановує слов'янських учителів, чий науковий подвиг свого часу сприяв майбутньому становленню й української писемності.

     Вшановуючи пам’ять братів-просвітителів, проповідників православ’я Кирила і Мефодія, ми звертаємося до глибинних основ української писемності, духовності – могутнього джерела сили і життєздатності української нації.

     До Дня слов’янської писемності та культури в Монастирищенській бібліотеці для дітей підготовлено інформ–дайджест: «Творці слов’янської писемності» Бібліотекар розповіла про історичні аспекти внеску братів Кирила та Мефодія в історію виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов, культури слов’янських народів та розвитку писемності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора