Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Шановні мешканці м.Монастирище, сіл Нове Місто, Аврамівка та Летичівка

Дата: 03.06.2022 15:48
Кількість переглядів: 244

Фото без опису

Звертаємо увагу на те, що укладення договорів про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів є обов’язковим.

Так, відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України від 05.03.1998 № 187/98-ВР «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

Частиною 1 ст. 25 Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до рішення Монастирищенської міської ради № 75 від 04 квітня 2022 року «Про визначення КП «М ВУЖКГ» виконавцем послуги із поводження з побутовими відходами на території Монастирищенської міської територіальної громади», виконавцем послуг з вивезення побутових відходів визначено КП «М ВУЖКГ».

Крім того, в громаді діють Правила благоустрою території Монастирищенської міської територіальної громади на 2021-2025 роки, затверджені рішенням Монастирищенської міської ради від 16.09.2021 №8-4/ VIII, відповідно до яких, укладення договорів із спеціалізованим підприємством, яке визначене виконавцем послуг з вивезення побутових відходів є обов’язковим.

При виявленні фактів порушення Правил благоустрою територій населених пунктів Монастирищенської міської ради Уманського району Черкаської області уповноважені на те особи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.

Відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, законні підстави для притягнення до відповідальності за не укладання договору на вивіз сміття є. Відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території Монастирищенської міської ради тягне за собою адміністративну відповідальність.

Враховуючи вищезазначене, повідомляємо мешканців м.Монастирище, сіл Нове Місто, Аврамівка та Летичівка про необхідність укладення договорів з КП «М ВУЖКГ» про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в найкоротший термін!

Адміністрація КП «М ВУЖКГ».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора