Аномальна спека! Будьте обережні!
Літо набирає обертів і розгортає справжню липневу спеку. Найближчі дві доби антициклон «Gabor» зумовить сонячну суху погоду з нічними 15-20º та спекотними 34-36º вдень. Середньодобові температури 26-27°, що на 6-7° вище кліматичної норми.
Такі аномально високі температури повітря у першій декаді липня спостерігаються 1 раз на 12 років, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
Наголошуємо, що знаходження 20 хвилин на сонці в спеку або в задушливій кімнаті може призвести до теплового удару. Сприяє тепловому удару і недотримання питного режиму та фізичні навантаження. Бережіть себе у період спеки.
Найспекотніші 36º прогнозуємо 6 липня.
Для того, щоб допомогти організму впоратися зі спекою дотримуйтеся загальновідомих порад:
- Не слід проводити багато часу на відкритому сонці в денні години, коли воно особливо активне (з 12 до 17 години), якщо довелося вийти вдень – намагайтеся перебувати в тіні.
- Вдень закривайте вікна, завішуйте їх темними шторами, жалюзі (ролетами), особливо якщо вікна виходять на сонячну сторону. Відкривайте вікна на ніч (якщо це безпечно), коли температура повітря на вулиці нижча, ніж у приміщенні.
- При виході на вулицю не забувайте вдягнути головний убір – панаму, а краще крислатий капелюх. Літній одяг має бути легким і тільки з натуральних тканин (бавовна, льон).
- Пийте достатню кількість рідини (не менше 2-х літрів на день), додайте у воду 1-2 щіпки солі – це сприятиме затримці її в організмі. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів рекомендується вживати: негазовану підсолену та мінеральну лужну воду, кисло-молочні напої, несолодкі відвари з ягід та фруктів, зелений чай. Вживання газованих напоїв рекомендується обмежити. Люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги.
- Не пийте холодного у розігрітому стані! Це може привести до захворювання ангіною.
- У спекотні дні повністю відмовтеся від алкоголю.
- Намагайтеся уникати фізичних навантажень (у спеку) і задушливих приміщень (у будь-який час).
- На період спеки припиніть проведення масових заходів для дітей (змагання та інших спортивних заходів).
- Якщо ви приймаєте ліки, відкорегуйте у лікаря схему лікування. Особливу увагу звертаємо тих, хто приймає антибіотики: вам взагалі не можна бути на сонці, у вас висока фоточутливість.
- У житлових та службових приміщеннях рекомендується проведення щоденного вологого прибирання.
- Важливим є належне неодноразове провітрювання, особливо в офісних приміщеннях, де, як правило, встановлена значна кількість оргтехніки. Такі пристрої як ксерокси, факси, принтери при експлуатації виділяють у робочу зону озон, дрібнодисперсні залишки тонерів та інших речовин, що використовуються для їх роботи. Тому протягом робочого дня необхідно неодноразово провітрювати приміщення з обов’язковим подальшим доведенням температури у приміщеннях до оптимальної.
- Уникайте задушливого громадського транспорту, особливо з 11 до 17 год. Людям старшого віку радимо перенести свої справи на ранок або вечір.
- Щоденно приймайте душ. Спека – це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур.
- Дотримуючись усіх цих порад, вам вдасться якщо не позбавитися взагалі, то хоча б частково зменшити негативний вплив спеки на організм. Бережіть себе і будьте здорові.