Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В області провели 24 трансплантації кісткового мозку з початку року

Дата: 15.08.2022 13:00
Кількість переглядів: 140

Фото без опису

Понад 100 трансплантацій кісткового мозку проведено в Україні з початку року. Попри широкомасштабну війну, розв’язану рф, напрямок трансплантації кісткового мозку (ТКМ) в Україні продовжує розвиватися. Лише протягом липня  відбулося кілька знакових для галузі подіи?.

У липні у Черкаському обласному онкодиспансері провели алогенну неродинну трансплантацію кісткового мозку (трансплантуються стовбурові клітини кісткового мозку від неродинного донора). Невідкладноі? пересадки потребував 33-річнии? пацієнт з Канева, хвории? на гострии? леи?коз. Попри складну логістику та завдяки Украі?нському реєстру донорів кісткового мозку до Черкас для проведення операції було доставлено кістковии? мозок від донора з Польщі.

Загалом з початку 2022 року у Черкасах провели вже 24 трансплантаціі? кісткового мозку.

У столичному Охматдиті вперше провели тотальне опромінення тіла та  трансплантацію кісткового мозку. Пацієнтка – 37-річна медсестра з Чернігівщини, яка лікувалася від лейкозу, під час війни потрапила до Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Пані Любові першій із дорослих в цій лікарні зробили тотальне опромінення тіла (TBI) та пересадку кісткового мозку (ТКМ) за принципом «all under the roof» (все під одним дахом). Раніше пацієнтам доводилося робити їх у різних установах, інколи – в різних країнах. Нині жінку вже виписали, вона почувається добре й продовжуватиме лікування амбулаторно.

Лікування для пацієнтки було безоплатним: TBI та пересадка кісткового мозку оплачується МОЗ України.

Після того, як НДСЛ «Охматдит» отримала ліцензію на проведення трансплантаціі? кісткового мозку для дорослих пацієнтів, у закладі уже провели 4 «дорослі» ТКМ.

Крім того, у липні у Західноукраі?нському спеціалізованому дитячому медичному центрі провели першу аутологічну (коли використовуються власні стовбурові клітини пацієнта) трансплантацію. Операцію провели трирічній дівчинці з Волині, клітини кісткового мозку прижилися, перша пересадка пройшла успішно.

Наразі 8 закладів в Украі?ні проводять трансплантацію кісткового мозку дітям і дорослим.

Найбільше ТКМ з початку року проведено:

дорослим – у Київському центрі трансплантації кісткового мозку (35),

дітям – у НДСЛ «Охматдит» (10).

Загалом за 7 місяців 2022 року в Україні проведено 117 трансплантацій кісткового мозку, 16 з них – дітям.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора