Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ-БОРЖНИКІВ!

Дата: 17.08.2022 16:00
Кількість переглядів: 128

Фото без опису

ТОВ «Черкасиенергозбут» дякує всім сумлінним споживачам за своєчасну оплату спожитої електричної енергії.

Відповідно, з несумлінними платниками проводиться роз’яснювальна робота, у разі невжиття споживачем-боржником заходів з врегулювання заборгованості готуються позови до суду.

Але оскільки наближаються холоди, заходи зі зменшення дебіторської заборгованості мають стати більш дієвими – і такі заходи передбачені у Правилах роздрібного ринку електричної енергії, згідно з якими постачальник на підставі наявності неврегульованої заборгованості може одноосібно ініціювати розірвання договору про постачання електричної енергії.

У такому випадку споживача буде переведено до постачальника «останньої надії».

Чим це загрожує споживачеві?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №859 наразі діють наступні тарифи на електроенергію для побутових споживачів: ті, хто споживає до 250 кВт*год на місяць включно, оплачують 1,44 грн за 1 кВт*год; споживачі, які використовують більше ніж 250 кВт*год на місяць, ціна складає 1,68 грн за 1 кВт*год (за весь обсяг споживання).

Дані ціни не розповсюджуються на споживачів постачальника «останньої надії». Його ціна змінюється щомісяця і є набагато вищою – наразі ціна лише однієї електроенергії (без врахування тарифів на розподіл та передачу) складає 4,56 грн за 1 кВт*год.

До того ж, постачальник «останньої надії» може постачати електричну енергію споживачу не довше 90 днів, після чого електроживлення має бути припинено.

Тобто, за умови переведення до постачальника «останньої надії» побутовий споживач змушений буде платити за спожиту електричну енергію у понад 5 разів більше, а якщо не вживатиме заходів щодо погашення наявної заборгованості та зміни постачальника – то залишить без електропостачання через 3 місяці.

Відповідно, ті несумлінні споживачі, які не вживають заходів врегулювання питання простроченої заборгованості і допускають її приріст, отримають відповідні листи з додатковими угодами у двох примірниках. Один з примірників слід підписати та переслати нам.

Важливо: відмова від отримання такого листа або непідписання додаткової угоди не скасовує переведення споживача до постачальника «останньої надії»!

Тому радимо усім боржникам якомога швидше врегулювати питання простроченої заборгованості оплативши рахунки або уклавши договір реструктуризації та не допускати її появи у майбутньому. У такому випадку переведення споживача до постачальника «останньої надії» скасується, а дію наявного договору та безпосередньо саме постачання електричної енергії буде продовжено.

Дякуємо за увагу та вчасні розрахунки!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора