Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Лікарі Монастирищенського ЦПМСД – там, де потрібні. Два місяці роботи мобільного медичного пункту

Дата: 03.10.2022 16:52
Кількість переглядів: 174

Вже близько двох місяців, за підтримки Товариства Червоного Хреста, в нашій громаді працює мобільний медичний пункт. За цей невеликий проміжок часу мобільний медпункт вже довів свою ефективність і важливість. Адже жителі населених пунктів, які з певних причин не мали можливості відвідати лікувальний заклад, нині – отримують кваліфіковану медико-діагностичну допомогу. Зокрема, лікар та медсестри мобільної бригади здійснюють огляд пацієнта, вимірюють артеріальний тиск, рівень глюкози в крові та рівень кисню в крові, проводять електрокардіограму, швидкі тести на виявлення ВІЛ і гепатиту В, здійснюють вакцинацію населення (дітей згідно календаря щеплень, дорослих проти COVID-19 і дифтерії та правця). А також видають безкоштовно ліки, згідно призначення для лікування хронічних хвороб.

 Так, починаючи з 4 серпня мобільною бригадою було здійснено 42 виїзди населеними пунктами Монастирищенської громади для надання медичних послуг мешканцям громади і внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Зокрема, лікарями ЦПМСД було оглянуто 867 осіб, в тому числі 45 ВПО, з них 554 осіб «60+» та 313 – віком від 0 до 60 років. Валову частину пацієнтів склали жінки – 628.

 Під час обстеження, зокрема, було проведено 478 аналізів крові на глюкозу, 786-ом пацієнтам виміряно артеріальний тиск і 500 – рівень оксигенації (сатурації) крові та зроблено 159 щеплень. За результатами виїздів мобільної бригади: у 579 осіб виявлено захворювання серцево-судинної системи, 67 – діагностували захворювання шлунково-кишкового тракту, 141 – хвороби опорно-рухового тракту, 114 – хвороби ендокринної системи, 84 – неврологічні захворювання та 87 – інші захворювання. Також варто зазначити, що у 339 пацієнтів встановлено множинні діагнози та 158 осіб направлено на консультації до профільних спеціалістів.

 Тож це ще раз підкреслює те, що лікарі КНП "Монастирищенський ЦПМСД" там, де вони потрібні. А мобільний медичний пункт став потужним підсиленням системи охорони здоров’я Монастирищини та наближає якісну медицину до мешканців громади.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора