Перший відвідувач нашого музею в 2023 році - Олександр Володимирович Канівець — український філателіст, громадський діяч...

Дата: 03.01.2023 15:25

Першим відвідувачем нашого музею в 2023 році став   Олександр Володимирович Канівець — український філателіст, громадський діяч, співзасновник громадських організацій «Київське товариство філателістів», автор низки філателістичних проєктів, уродженець Цибулева.

З п. Олександром  ми знайомі із 2011 року, коли  до 150-річчя перепоховання Кобзаря уперше був здійснений міжнародний поштовий похід-реквієм «Останнім шляхом Кобзаря». Канівець тоді проїхав від Петербурга до Канева, точно за маршрутом, яким везли тіло Тараса Шевченка на перепоховання. Після проголошення Незалежності України це була перша кругла дата, коли вдалося показати велич особистості й життєвого шляху видатного українського поета. В кожному населеному пункті Олександр Канівець робив погашення на спеціально підготовлених конвертах із сумлінно дібраними тематичними зображеннями та марками.

Починаючи з 2008 року Олександр Володимирокич став ініціатором і учасником півтора десятка таких цікавих філателістичних проєктів. 26 квітня 2022 року Олександр Канівець розпочав Всеукраїнську історичну пересувну виставку-естафету «Незламний, нескорений козацький дух українського народу». У рамках естафети відвідано населені пункти Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Житомирської, Вінницької областей. Станом на кінець 2022 року естафета досягла Черкаської області. Тож першою її прийняла громада Монастирищини. Для музею  п. Олександр залишив цінний експонат – контрольний примірник конверта із зображенням пам’ятного знака загиблим землякам, Небесній Сотні та Воїнам АТО.