Проведено урок писанкарства для учнів
Традиція розфарбовувати яйця виникла дуже давно, ще у дохристиянський період. Прості писанки розмальовують у різних країнах, але саме в Україні писанкарство перетворилося на справжнє мистецтво. Писанка — символ Сонця; життя, його безсмертя; любові і краси; весняного відродження; добра, щастя, радості. Запроваджуючи християнство на Русі, церква вдало використала язичницькі вірування і народні звичаї, в тому числі й святкування Великодня навесні як пробудження всього живого на землі, що збігалося з християнськими пасхальними святами на честь воскресіння Ісуса Христа.
Напередодні найрадіснішого релігійного свята –Господнього Воскресіння-в музеї діє виставка чудових писанок – робіт Нелі Качур, майстрині, знаної не лише в нашій громаді, а й на теренах Черкащини і навіть столиці. Неля Федорівна погодилася провести в музеї майстер-клас для учнів по створенню цих оригінальних витворів українського мистецтва.
Урок писанкарства для п’ятикласників та семикласників монастирищенських шкіл, проведений 3 квітня, перетворився на захопливе дійство по створенню оригінального витвору мистецтва власними руками. На цілих дві години!!! діти забули про свої круті телефони і смартфони і зосередилися на кропіткій , але цікавій роботі. На простому курячому яйці з’явилися узори, які потім забарвилися яскравими кольорами. Діти отримали максимум задоволення і бажання продовжити це заняття в домашніх умовах.