Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

«Чекати, жити, любити». Відбулася перша зустріч жіночого кола підтримки для родин військовослужбовців

Дата: 08.04.2023 18:25
Кількість переглядів: 119

Фото без опису

Через повномасштабне вторгнення росії в кожній українській родині життя кардинально змінилося. Особливо гостро це відчувають сім'ї військовослужбовців, де рідні тривалий час живуть у розлуці. В більшості сімей, де чоловіки стали на захист держави, часто саме дружини дбають про родину, виховують дітей, піклуються про старших членів сім'ї, вирішують різні побутові ситуації з якими раніше не зіштовхувалися. Тож, поки чоловік захищає Україну, ті функції, які він виконував в родині, раптово, без попередження, без підготовки починає виконувати дружина військового.

 Такі виклики, безумовно, впливають і на емоційний стан жінки, а разом із ними – постійна тривога за життя чоловіка, особливо, якщо тривалий час із ним немає зв’язку. Тому дуже важливо не залишатися на одиниці із викликами, турбуватися про себе і не соромитися шукати підтримки – долучатися до груп підтримки. Адже долати виклики легше, якщо є люди, які переживають такі ж почуття як і ви, з якими можна розділити свою тривогу і страх.

 Сьогодні в Монастирищенський центр культури та дозвілля відбулася перша зустріч дружин, сестер військовослужбовців із військовим психологом, арт-коучем з нейрографіки Іриною Форостяною та психологом Олесею Борець.

 «Ви всі чекаєте, а я ще хочу, щоб ви жили», – з цих слів Ірина Форостяна розпочала знайомство з жінками.

 Протягом понад дві години учасниці жіночого кола розповідали про рідних, які на війні, про себе та свої переживання, ділилися власним досвідом. Психологи ж розповіли про правила жіночого кола, зокрема, про конфіденційність, тобто все що обговорили в колі – залишається в колі. Також знайомили з психологічними практиками, які здатні подолати занепокоєння. Розповідали про важливість відчувати себе, своє тіло. Наголошували на тому, що не потрібно «закривати» свої емоції, їх, навпаки, необхідно вивільняти. А ще важливо навчитися допомагати саме собі, жити, а не існувати.

 «Ваші рідні Герої, а ви – їхні янголи, тому потрібно, щоб ваші крила не опускалися», – наголосила Ірина Форостяна.

 Це була лише перша зустріч-знайомство, яка заклала фундамент потужного жіночого кола підтримки для родин військовослужбовців. Адже знати, що ти не одна, що є ті, хто тебе розуміє та підтримає – це важливо, це додає сили.

 Під час наступних таких зустрічей психологи розповідатимуть, як боротися з тривожністю та ділитимуться багатьма психологічними навичками, які допоможуть жінкам впоратися з усіма почуттями, що виникають, чекаючи рідну людину з фронту. А також про те, як підтримувати та бути опорою для військового, який повернеться з війни. Адже Герою найбільше потрібен його янгол.

 Щиро дякуємо нашим психологам, що поділилися, підказали і направили та всім жінкам, які стали учасницями жіночого кола підтримки, за довіру, зворотній зв’язок та теплу атмосферу.

 Якщо ви дружина, донька, сестра або мама військового і потребуєте підтримки долучайтеся до жіночого кола. Зустрічі відбуватимуться раз у два тижні, наступна – попередньо запланована на 22 квітня.

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт