Майстер-клас в бібліотеці «Писанкові фантазії»
Історія писанки як явища починається з далекого минулого, від язичницького культу, в якому вона була важливим елементом різноманітних обрядів і ритуалів. Писанка тісно пов'язана з релігійними віруваннями та уявленнями наших далеких предків про створення світу, з родючістю і поклонінням йому, з урочистими ритуалами, пов’язаними з річним циклом відродження природи і оспівуванням її сил. Яйце є символом початку, символом нового життя, відродження, таке значення відомо було всім народам в давнину, таким воно залишилося і до сьогодні.
В читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки зібралась молодь (вихованці гуртожитку професійного ліцею, вихователі Оксана Бевз та Вікторія Бузань) на майстер-клас по виготовленню писанки. Бібліотекарі книгозбірні розповіли учасникам зібрання про історію писанки, її основні техніки та процеси. Хлопці та дівчата розписували яйця воском, робили шкрябанки, крапанки, виготовляли писанки в техніці декупаж. Зосереджена робота тривала більше години і, як результат, - на закінчення кожен мав власноруч виготовлену писанку.
Такі заходи покликані знайомити підростаюче покоління з народним традиціями, звичаями, зберігати та передавати наступним поколінням культуру та ремесла, які є унікальними. Тож любімо, плекаймо і цінуймо українське!