«Спілкування з військовими-ветеранами в дні війни»
Вчора для працівників структурних підрозділів міської ради був проведений тригодинний треніг, під час якого розповідали про те, як коректно спілкуватися з військовими, як починати розмову та, що варто їм розповідати, а чого точно – ні.
Війна доторкнулася до кожного з нас. Наші Герої – рідні, друзі, знайомі зараз зі зброєю в руках проганяють окупантів із рідної землі. Вони сміливі, відважні та дуже хоробрі. Ми віримо в них і в Перемогу, яку наші мужні Воїни неодмінно здобудуть.
Але кожному з нас, хто зараз тут, в тилу, необхідно знати правила спілкування з військовими, щоб наші слова, вчинки не стали тригером і не нашкодили Герою. Адже коли Воїн повертається додому, він ще довго залишатиметься думками на війні та в усьому відчуватиме загрозу. Тому саме від нас залежить чи зуміє він повернутися до нас – родини, друзів, знявши свою броню та коли він це наважиться зробити, але як зазначають військові психологи це станеться точно не через рік чи два.
Тому під час тренінгу розглядалися питання про те, як спілкуватися з військовими, аби не зачепити, не зробити боляче та як правильно спілкуватися по телефону з військовим, щоб не сказати зайвого, не навантажувати його буденними-цивільними проблемами. Ознайомилися присутні з симптомами травми, з якими Воїни повертаються з війни та отримали базові знання про військових-ветеранів. Дізналися як надавати першу психологічну допомогу у гострих стресових ситуаціях і про психологічну профілактику та підтримку військового.
Особлива увага була акцентована на «Правилах бою» в цивільному житті, тобто на тих правилах, по яких продовжує жити військовий, повернувшись із війни та на показаннях до проведення психологічної абілітації військовослужбовців, тобто на показниках, що засвідчують те, що військовому-ветерану можна допомогти адаптуватися в реальному житті, використовуючи набуті ним навички на війні.
Під час практичних вправ учасники тренінгу вчилися надавати психологічну допомогу при різних стресових ситуаціях, розбирали яких саме слів варто уникати в розмові з військовим, наприклад, «все буде добре» чи «я тебе розумію» і чому важливо їх уникати. Також вчилися вправ, які допоможуть самовідновитися. Адже кожен з нас перебуває у великому стресі і якщо ми не зможемо зберегти свій душевний спокій і рівновагу ми не зможемо допомогти іншим.
Тренінг проводила Наталія Сабліна – президентка БФ «САРОКА», директорка Тренінгового Центру Наталії Сабліної, кандидат психологічних наук, викладач УСЗ, доцент кафедри педагогіки та психології.
На завершення тренінгу Наталія Сабліна зазначила: – «Запам’ятайте, вони – Герої, а ви янголи, і тільки так ми зможемо допомогти нашим Воїнами далі жити з нами. Наша Перемога за нами. Ми вже перемогли. І ми впораємося з будь-якими труднощами якщо будемо всі разом»!