Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

4 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Дата: 04.05.2023 16:53
Кількість переглядів: 67

Фото без опису

Верховна Рада України 18 грудня 2018 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», який вперше визнав юридично це поняття в українському законодавстві та передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу. За даними ЮНІСЕФ, майже 70% дітей по всьому світу потерпають від цькування з боку однолітків. А Україна посідає одне з чільних місць серед європейських країн з найвищим рівнем булінгу.

 

В читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки на диспут «Як протидіяти булінгу»  зібралась молодь – вихованці гуртожитку професійного ліцею, вихователі, бібліотекарі. Предметом дискусії стало обговорення проблеми булінгу в молодіжному середовищі. Насмішки та кепкування, образи та погрози, штурхани і підніжки, відібрання речей, грошей чи документів, і навіть бійки – далеко не повний перелік діянь, які притаманні як конфлікту так і булінгу. Саме в цьому і намагались розібратись учасники засідання. За протиправну поведінку, за  свої вчинки потрібно буде  відповідати. Означення проблеми, шляхи її подолання, загрози та наслідки, які це може мати – в книгах про булінг, яких сьогодні є достатня кількість в книгозбірні – як зарубіжних авторів, так і українських. Такі книжки можуть захопити юного читача захопливим сюжетом і водночас – дати можливість уважніше придивитися до проблеми, вийти за межі своєї сьогоденної ролі. Обговорили проблеми взаємовідносин, адже виявлення їх – це перший крок до її подолання, один з кроків до руйнування замкнутого кола, коли підлітки й дорослі не можуть зважитися на довірливий діалог.

Додержання конституційних прав та свобод дитини (якою вважається особа до 18 років) гарантій з охорони дитинства, реалізації прав дітей на освіту є предметом спільної турботи: батьків, вчителів, психологів, соціальних служб, всіх, хто може допомогти вирішити ці проблеми.

Фото без описуФото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт