На калину роса впала – в нас на вулиці Купала

Дата: 06.07.2023 14:22

Популяризація українських народних свят, звичаїв і традицій є одним з пріоритетних напрямків роботи бібліотеки. Свято Івана Купала – одне з найбільш таємничих і магічних свят, що святкують українці здавна в ніч з 6 на 7 липня.

До цього народознавчого свята в Монастирищенській публічній бібліотеці презентовано книжкову виставку: «На калину роса впала – в нас на вулиці Купала». Представлена на виставці література знайомить з культурою і побутом українського народу, з історією виникнення свята Івана Купала, пов’язаними з цим днем звичаями, обрядами, прикметами, повір’ями та традиціями святкування. Окрасою виставки стали книги: «Свята, традиції, звичаї», «Народні обряди і свята», «Українська міфологія», «Українське народознавство», «Усна народна творчість», «Українська міфологія», «Світогляд українського народу». В них розкривається суть вабливої магії купальської ночі з її чарами, обрядами та несподіваними перетвореннями. З давніх-давен живуть у народі повір’я про магічну силу папороті, зірваної у ніч на Івана Купала.

Тож святкуймо та пам’ятаймо українське давнє свято!