Обговорили перейменування вулиць громади
Сьогодні під головуванням заступника міського голови Зоряни Заворотної відбулося перше засідання комісії з найменування, перейменування об’єктів топоніміки, демонтажу пам’ятних знаків і пам’ятників у населених пунктах Монастирищенської міської територіальної громади.
Метою проведення засідання комісії стало обговорення питання щодо забезпечення належної реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», який набрав чинності 27 липня 2023 року.
Отож під час засідання члени комісії переглянули назви вулиць всіх населених пунктів громади та визначили перелік назв вулиць, які підпадають під Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» або має сумнівне походження назви. Ці вулиці, за підсумками голосування членів комісії, були включені до переліку вулиць на перейменування. Надалі буде розглянуто пропозиції нових назв цих вулиць.
За результатами громадських обговорень жителям громади буде запропоновано декілька варіантів назв їхніх вулиць, для того, щоб мешканці самостійно зробили вибір.
Подати свої пропозиції (зауваження) щодо нових назв вулиць можуть жителі громади в письмовій/електронній формі із зазначенням, прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), адреси проживання особи, яка їх подає.
Важливо: якщо у фізичної особи, чиє ім’я громада пропонує увічнити у назві вулиці, сверу, провулку тощо є родичі (діти, вдова, вдівець, а якщо їх немає – батьки, рідні брати та сестри), до подання потрібно додати їхню письмову згоду на присвоєння імені такому об’єкту.
Людям, які живуть на перейменованих вулицях, не потрібно змінювати паспорт, свідоцтво про право власності на нерухомість, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, обміну чи дарування. Робити це доведеться, тільки якщо ви вирішите продати чи подарувати нерухомість.
Якщо ви орендуєте житлове та (або) нежитлове приміщення, то зміна назви вулиці може бути підставою для укладення додаткового договору, якщо це вважатимуть за потрібне обидві сторони. Водночас, якщо ви володієте нерухомістю, то можна за власним бажанням оновити інформацію в Держреєстрі та відповідні документи, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг.
Не потрібно також перейматися за отримання субсидій чи періодики за новою-старою адресою. У першому випадку місцева влада самостійно інформує відповідні служби про зміну топоніма, в другому – Укрпошта знатиме про зміни та враховуватиме їх.
Процес перейменування дуже необхідний, адже допомагає повернути втрачені й забуті імена, а також врешті попрощатися зі спадком тоталітарного совєцького режиму чи сучасного «руского міра».