Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До Дня Усиновлення відбулася благодійна акція «Подаруй серце дитині»

Дата: 15.09.2023 12:04
Кількість переглядів: 152

Фото без опису

Сьогодні, 15 вересня, з метою популяризації національного усиновлення на центральній площі міста відбулася благодійна акція «Подаруй серце дитині», присвячена Дню Усиновлення, яке відповідно до Указу Президента України відзначатиметься щорічно 17 вересня.

 Привітний, добрий, позитивний ведмедик Тедді привертав увагу краян, викликаючи як в дорослих, так і в дітей приємні, теплі емоції. Всі, хто бачив Тедді, підходили, щоб привітатися, обійнятися, сфотографуватися, а він їм у відповідь, окрім тепла свого серця, дарував символічні сердечка та інформаційні брошури щодо процесу усиновлення дитини.

Якщо ж і ваше серце не байдуже до дитячої долі і ви маєте бажання та можливість допомогти хоча б одній дитині-сироті, звертайтесь до служби у справах дітей за адресою: м. Монастирище, вул. Соборна, 121.

 Довідково:

 Усиновлення – це одна з найпріоритетніших форм сімейного виховання. Багато бездітних пар замислюються про те, щоб взяти на виховання дитину з дитячого будинку, але далеко не всі розуміють, що таке усиновлення. Воно являє собою прийняття в сім’ю малюка на правах кровного, після чого дитина стає повноцінним членом цієї сім’ї. При цьому в обов’язковому порядку повинні враховуватися інтереси неповнолітнього.

Так, особа, яка всиновлює або удочеряє дитину, повинна бути здатною забезпечити їй повноцінний розвиток. Крім того, не можна всиновлювати рідних братів і сестер різними батьками, за винятком випадків, коли це не суперечить їх інтересам.

 Усиновлювачем дитини може бути:

• дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;

• усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п’ятнадцять років. У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж вісімнадцять років.

• подружжя;

• особи, які проживають однією сім’єю за рішенням суду щодо усиновлення ними дитини;

• якщо дитина має лише матір, вона може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати перебуває у шлюбі;

• якщо дитина має лише батька, вона не може бути усиновлена жінкою, з якою він перебуває у шлюбі;

• якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв’язку з усиновленням втрачають правовий зв’язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.

 Плюси усиновлення:

• дитина стає повноцінним членом сім’ї;

• малюк отримує право спадкування за своїми усиновлювачами, а також може претендувати на аліменти;

• дозволяється присвоїти дитині своє прізвище, при необхідності змінити ім’я і навіть дату народження;

• грошова допомога при усиновленні дитини (Допомога при народженні дитини, яка народилася після 30 червня 2014 р., надається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами);

• особі, яка усиновила дитину старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів);

• усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років звільняються від призову у ЗСУ.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт