Відбулася сесія стратегічного планування ради з питань ВПО
Протягом двох днів, 16-17 жовтня, у Монастирищенській громаді відбулася сесія стратегічного планування на 2024-2025 роки роботи ради з питань внутрішньо переміщених осіб.
Участь у зустрічі взяли керівник Черкаського обласного контактного центру по роботі з внутрішньо переміщеними особами, регіональна координаторка Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Лариса Ходаковська; заступник міського голови, голова ради ВПО у Монастирищенській громаді Зоряна Заворотна; члени ради ВПО – волонтери (ГО ХВИЛЯ ДОБРА), внутріншньо переміщені особи, керівники та спеціалісти структурних підрозділів міської ради тощо.
Зустріч провела фасилітаторка Наталія Вовк. Відзначимо, дана активність реалізовується Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» в рамках проєкту «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації ВПО».
Серед основних завдань: сформувати в учасників сесії загальне бачення щодо діяльності рад/ініціативних груп ВПО; визначити головні проблеми, з якими стикаються ВПО на регіональному рівні та в громадах, як основу для розробки стратегічного плану; визначити основні цільові групи з числа ВПО та сформувати мету щодо роботи з кожною з них; розробити індикатори досягнення цілей з підтримки ВПО за допомогою державних, регіональних, місцевих програм зі створення умов для самореалізації, з надання всебічної інформації та активізації ВПО у вирішенні питань, які стосуються їх життя та інтеграції у громаду; розробити стратегічний та операційний план діяльності Ради.
Під час зустрічі багато говорили про адаптацію та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у життя Монастирищенської громади. Кожен із учасників презентував ідеї для покращення життя ВПО та визначав основі проблеми, з якими вони стикаються. Зокрема було виокремлено такі напрями подальшої діяльності Ради: надання послуг ВПО – адміністративні, юридичні, соціальні, медичні, психологічні тощо; максимальне сприяння адаптації та інтеграції ВПО у життя громади; робота з забезпечення житлом; спільнодія громади, волонтерів та влади; створення інклюзивного простору.
Час проведений спільно дав свої результати й учасники зустрічі поділилися своїми ідеями та баченням подальшої роботи із внутрішньо переміщеними особами, отримали відповіді на турбуючі їх питання й напрацювали спільний подальший план роботи з окреслених напрямів щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб.