Стежками ментального здоров’я: у Монастирищі відбувся інтерактивний захід з психологами
Сьогодні, 22 листопада, у Монастирищі відбувся інтерактивний вуличний івент для школярів та усіх охочих «Стежками ментального здоров’я» в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
До заходу долучилися регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», радник Голови Черкаської обласної військової адміністрації з питань ментального здоров’я Вікторія Шепіль, кураторка проєкту «Хібукі-терапія», радник міського голови м.Черкаси Валерія Шинкарьова, психологи проєкту, заступник міського голови Зоряна Заворотна, начальник управління освіти, молоді та спорту Ніна Завертана, учні, вчителі тощо.
Кожен із присутніх міг пройти тестування та оцінити свій психоемоційний стан. Також діяли локації, на яких діти могли освоїти техніки самодопомоги та поспілкуватися із психологами.
Звертаючись до присутніх, Вікторія Шепіль розповіла про те наскільки важливо дбати про своє ментальне здоров’я, уміти розпізнавати проблеми та розуміти, що ви потребуєте допомоги й не боятися звертатися за допомогою до спеціалістів.
«Нам потрібно пам'ятати, що не треба мовчати – тоді, коли ми почуваємося погано, коли ми не справляємося. Потрібно говорити про це. Тему ментального здоров'я треба підіймати на всіх рівнях – вдома, серед друзів, колег. Ми маємо знати, до кого можна звернутися за допомогою, хто може порадити. Ментальне здоров'я – це наше право, право бути здоровими, добре почуватися», – зазначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Вікторія Шепіль.
Також куратор проєкту «Хібукі-терапія», радник міського голови м.Черкаси Валерія Шинкарьова представила для присутніх проєкт, який нині активно розвивається в Черкаській області.
«Проєкт «Хібукі-терапія» діє на території України з початку повномасштабного вторгнення. Це ізраїльський проєкт по роботі із психотравмами у дітей, спричиненими війною. Інструмент, який використовують психологи і психотерапевти України, – це така іграшка – собака-обіймака. Вона терапевтична», – розповідає кураторка проєкту Валерія Шинкарьова.
Валерія разом із терапевтами по роботі з дитячою травмою за методом «Хібукі-терапія» провели захід для відвідувачів Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Монастирищенської міської ради.
Крім того, для діток було проведено заняття із елементами арт-терапії за спеціально розробленими книгою та зошитом. Це пілотний проєкт, який почали реалізовувати з Монастирищенської громади.
Концепція книги базується на напрямку бібліотерапії, яка використовує книгу, як засіб для допомоги дітям у виявленні власних стратегій подолання стресу та резильєнтності.
Метою казки, робочого зошита та розмальовки є допомога дітям ідентифікуватися з персонажем, розповідає ідеї для дітей про те, як диференціювати свої емоції, як придумати копінг стратегії, як ділитися цими емоціями з іншими навколо.
Книгу, розроблену психологами Нью-Йоркського інституту катастроф та ментального здоровʼя в Україні представляє американський фонд Ukraine Foundation.