Голодомор: пам'ять во спасіння
Кожної четвертої суботи листопада у віконцях українських домівок запалюються свічки - так ми згадуємо людей, які були знищені внаслідок Голодомору 1932 - 1933 років.
На жаль, Україна відчула на собі все жахіття антилюдської політики, в результаті якої було згублено мільйони безневинних життів. Голодомор 1932-1933 років - це страшний злочин проти людства, про який ми повинні завжди пам'ятати та публічно засуджувати, щоб не допустити подібних катастроф у майбутньому.
До 90-х роковин пам'яті жертв голодомору, в Монастирищенській бібліотеці для дітей влаштовано книжкову виставку-скорботу: "Світ мовчав...І загинули мільйони!" та проведено для учнів 7-Б класу (вчитель Фариба Ірина Альтусівна) та 7-А класу (вчитель Кривонос Наталія Павлівна) Ліцей "Успіх" Монастирищенської міської ради Черкаської області, годину пам'яті: "Голодомор: пам'ять во спасіння".
Під час заходу бібліотекар розповіла дітям проте, чому стався голодомор, ознайомила учнів зі спогадами очевидців тих подій, які відбувалися на території і нашої Монастиришини. Діти знайомились з поняттями - "геноцид", "голод", жертви "голодомору", "колективізація", "розкуркулення", "закон про п'ять колосків", "місця масового поховання"...
На завершення зустрічі учасники заходу розглянули книги, які розповідають про страшні події голодомору.