Ціль – порозумітися: як військовим та цивільним знайти спільну мову та чому це важливо вже зараз
Наше суспільство продовжує функціонувати у стані війни, яка торкнулася усіх сфер життя та змінила його хід. В нинішніх умовах важливо розуміти, що відбувається із нашою психікою, щоб вчасно розпізнати ознаки стресу, психологічної травми та допомогти собі і своїм близьким бути в ресурсі в такий надскладний час.
Розібратися у цих питаннях усім бажаючим сьогодні допомагала психолог ГО «Ліга офіцепів» та військової школи «Боривітер», кризовий консультант, терапевт по роботі з втратою, тренер з мінної безпеки, волонтер Ірина Форостяна під час тренінгу на тему «Спілкування військових та цивільних: налагодження взаємодії». Зустріч відбулася у залі засідань адмін. будівлі №2 Монастирищенської міської ради.
Під час заходу йшлося про аспекти відновлення ресурсного стану, як і чому змінюється сприйняття навколишнього світу військовослужбовця під час служби та які це має наслідки, а також були розвіяні міфи та стереотипи, які часто мають місце у цивільних щодо військових. Зокрема, говорили про правила війни за якими живе воїн, що робити для зменшення наслідків бойової травми, як спілкуватися з військовими, посттравматичний синдром під час війни: як його розпізнати та вийти зі стресового розладу, психологічну підтримку військових.
Зараз, у стані перманентного стресу, ми маємо використовувати те, що нам допомагає, частіше, ніж робили це у звичайному житті. Завдання кожної людини – узяти на себе відповідальність за свій психологічний стан. Окрім цього, варто обмежити споживання новин, фільтрувати те, що ви переглядаєте, та робити те, що допомагає стабілізуватися.