Трагедія. Історія. Пам’ять
День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента з 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.
Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.
До Дня пам’яті жертв політичних репресій в Монастирищенській публічній бібліотеці організовано книжкову виставку-презентацію: «Репресовані митці України», на якій зібрано матеріали про письменників, поетів, режисерів, громадських діячів, яких знищили безжалісні жорна сталінських репресій. За період «Великого терору» у 1937-1938 роках на території УРСР було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та виправно-трудових таборів.
Сьогодні наша українська держава переживає складні часи. На українських територіях, загарбаних окупантом, застосовуються репресії проти українців, кримських татар, усіх, хто вважає Україну своєю Вітчизною. Ми повинні пам’ятати нашу історію і бути сильними, боротись за своє життя і незалежність.
У цей час важлива загальнонаціональна єдність всіх українців у спільній боротьбі за право бути Українським народом, за мир і відбудову нашої країни.