Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До уваги жителів громади!

Дата: 21.08.2024 08:48
Кількість переглядів: 294

Фото без опису

Прибирання території населених пунктів щороку є актуальним. Кожен із власників приватних  будинків, особливо у весняно-літній період та восени, намагається навести лад на своєму подвір’ї. Але чомусь не всі прибирають прилеглу територію, яка  знаходиться за межами їх ділянки. Це є лицем та візитною карткою справжнього господаря!!!

Тож, чи повинні громадяни наводити лад за межами земельних ділянок, які перебувають у їхній власності чи користуванні? Відповідь одна – ТАК.  

Відповідно до додатку Типових правил благоустрою території населених пунктів (наказ Мінрегіонбуду України № 310 від 27.11.2017 року прилегла територія – територія, яка межує із об’єктом благоустрою або спорудою, розташованою на об’єкті благоустрою по його периметру. Територія, що безпосередньо примикає до границь будинку, АЗС, об’єктів торгівлі, реклами й інших об’єктів по всьому периметру до проїзної частини, включаючи тротуари, зелену зону тощо тобто прилегла територія – це не менше 20 метрів від межі земельної ділянки та до межі проїзної частини вулиці.

Тож хто має утримувати цю територію?

Таким чином, згідно ст. 17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», громадяни у сфері благоустрою зобов’язані:

  • утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також прилеглі до цих об’єктів території (тротуари, зелені насадження тощо від паркану до проїзної частини дороги);
  • дотримуватися Правил благоустрою території населених пунктів;
  • не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою населених пунктів.

Громадяни зобов’язані регулярно знищувати бур’яни (в тому числі амброзію полинолисту), не допускати їх цвітіння, обрізати гілки дерев, які знаходяться на прилеглій території вище 2,5 м від ґрунту з метою усунення перешкод для пішоходів, не допускати складування будівельних матеріалів (пісок, глина, цегла, камінь, щебінь і т. д.) конструкцій, обладнань, сіна, соломи, дров, побутових відходів, зрізаного гілля, залишків рослинності, випасати худобу, домашню птицю, вигулювання собак, самовільно займати земельні ділянки.

Забороняється здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів у не відведених для цього місцях, спалювання сміття, листя, гілок дерев та відходів, влаштовувати сміттєзвалища та зливати рідкі відходи та інше.

У разі порушення громадянами Правил  у сфері благоустрою населених пунктів, передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Фіксує порушення у сфері благоустрою  відповідальна особа органу місцевого самоврядування.

Орган місцевого самоврядування має дбати про благоустрій присадибної ділянки й прилеглої території лише у тому випадку, коли ця ділянка судом  офіційно визнана безхазяйним майном, тобто ділянка не має власника.

Тож, звертаємося до вас, шановні керівники установ, підприємств, організацій всіх форм власності, їх трудові колективи та мешканці Монастирищенської територіальної громади! Поки на передовій  військові тримають оборону, ми, перебуваючи в тилу, повинні дуже сильно постаратись, щоб було не соромно дивитись нашим Захисникам в очі.

Давайте всі разом візьмемось за наведення чистоти, порядку, покращення благоустрою та санітарного стану території нашої громади. Як буває прикро бачити занедбані садиби, купи сміття і всякого непотребу, який викидають біля сіл, узбіччя доріг, у лісонасадженнях, на вигонах, біля своїх помешкань, вулиць. Ось чому ми звертаємось до Вас, шановні жителі громади з проханням: давайте наведемо порядок у нашому спільному домі й будемо його підтримувати. Кожен мешканець за своїми життєвими, господарськими обов'язками повинен турбуватись про чистоту і благоустрій свого помешкання, свого населеного пункту, що в свою чергу стане доброю справою нашої громади.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт