Монастирищенська міська громада
Черкаська область, Уманський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Історія свідчить та застерігає!

Дата: 29.09.2024 09:28
Кількість переглядів: 68

Фото без опису

Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.

Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами за етнічною ознакою — євреїв та циган, мирного населення і радянських військовополонених, а також партійних та радянських активістів, підпільників, заручників, психічнохворих, «саботажників» і порушників комендантської години та тих, хто чимось не догодив владі "вищої раси", яка будувала свій "арійський мир". У 1941—1943 роках у Бабиному Яру розстріляно 621 члена ОУН, серед них і відому українську поетесу Олену Телігу разом із чоловіком.

До вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру фахівцями Монастирищенської публічної бібліотеки для здобувачів освіти професійного ліцею групи№271 було проведено огляд літератури: «Скорботна свічка пам’яті святої», для груп №272, 282) було проведено презентацію виставки-реквієму: «Бабин Яр – символ Голокосту в Україні».  В читальній залі книгозбірні організовано книжкову виставку-спомин: «Біль Бабиного Яру».

Чи не нагадує це жорстоке криваве свавілля  «русский мир», який зараз впроваджує на окупованих українських землях політику випаленої землі та знищеного чи депортованого населення? Мільйони безвинних жертв Другої світової слугують уроком прийдешнім поколінням: світ повинен об’єднатись та зупинити агресора і тирана.

 Лише об’єднавши зусилля можна подолати ворога!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт