Найміцніший кордон України – державна мова
Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання, один із ключових факторів незалежності країни. В день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця 27 жовтня відзначається День української писемності та мови, адже саме з його ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.
До Дня української писемності та мови фахівцями Монастирищенської публічної бібліотеки спільно з вчителями Монастирищенського професійного ліцею була проведена година рідної мови «Біля витоків української мови» для здобувачів освіти груп №271 і 272 цього навчального закладу. Учасникам заходу було розкрито історичне підґрунтя розвитку української мови, її сподвижників, визначних борців, весь тернистий шлях, який долала наша мова на своєму шляху. Перед учасниками зібрання було проілюстровано життєвий та сподвижницький шлях Преподобного Нестора-Літописця, просвітителів, творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, зачинателя друкарства в Україні Івана Федорова, засновника сучасної української літературної мови Івана Котляревського, її батька – Тараса Шевченка та інших відомих творців і борців української мови.
В фоє книгозбірні організовано книжкову виставку-палітру «Доля мови - доля народу», на якій зібрано видання, що ілюструють поступ і розвиток української мови та літератури впродовж багатьох століть: від перших літописів Київської Русі до сучасних словників та найновіших видань.
В бібліотеці для дітей організована книжкова виставка та проведена годину рідного слова: «Мова - моя зброя» для учнів 2-3 класів ліцею «Ерудит».
Наша рідна українська мова пройшла важкий, але плідний шлях розвитку. Святкуючи День української писемності та мови ми повинні пам'ятати історію утвердження рідного слова.
Тож вивчаймо рідну мову, щоб відчути себе єдиною потужною спільнотою!
Мова – наша сила, віра, надія і любов.
Мова – це влучна зброя українців. Щоб перемогти, потрібно навчитися добре володіти нею!